Producenci

Magirus

Przedsiębiorstwo założył w roku 1864 Conrad Dietrich Magirus. Jako pierwsze fabrykę w Ulm opuściły dwukołowe drabiny ręczne, model „Ulmer Ladder”.

W roku 1892 wyprodukowano drabinę obrotową o wysokości 25 metrów, ciągniętą przez konie. W roku 1903 do drabin wprowadzono napęd parowy a rok później powstała pierwsza na świecie automatyczna drabina obrotowa. Masową produkcję pojazdów napędzanych silnikiem Magirus rozpoczął w roku 1917.

W roku 1931 do budowy drabin wykorzystano stal. Rok 1936 to fuzja z Humbolt-Deutz Motorenfabrik. Kolejny światowy rekord Magirus osiągnął budując w roku 1951 najwyższą drabinę, o imponującej na tamte czasy a dzisiaj nadal budzącą respekt, wysokości 52 metry. Wysokie drabiny i potrzeby technologiczne wymusiły zastosowanie rok później w roku 1952 napędów hydraulicznych. Kolejne lata to budowa nowych pojazdów specjalnych m.in. samochodów ratowniczych i lotniskowych.

Pierwsza ‘skomputeryzowana’ drabina obrotowa powstała w roku 1986. Szeroko prowadzone prace konstrukcyjne umożliwiły już w roku 1994 zbudowanie pierwszej przegubowej drabiny o symbolu DLK 23-12 GL CC. Konstrukcja ta po raz kolejny pozwoliła Magirusowi zwiększyć dystans w stosunku do konkurencji. Wielu producentów do dzisiaj pracuje nad tym rozwiązaniem. Tymczasem Magirus w roku 2000 wprowadził drabiny z dynamicznym, komputerowym systemem stabilizacji a w kolejnych latach nowatorskie rozwiązania typu wielofunkcyjny samochód Multistar. Od roku 2009 wszystkie podwozia samochodów są wyposażone w silnik spełniający normę Euro 5.

Magirus – wiodący producent i dostawca samochodów specjalnych.

Dzisiaj Magirus to ponad 150 lat doświadczenia, kilka pokoleń najlepszych projektantów i budowniczych samochodów specjalnych i ponad 6000 sprzedanych drabin wszystkich rozmiarów! To produkcja na poziomie 1500 samochodów rocznie, w tym ok. 200 sztuk samochodów specjalnych – drabin o wysokości ratowniczej 26, 30, 37, 42 i 55 m.

To tradycja w innowacyjności, jakość w nowoczesnej technologii, niezawodność produkcji „Made in Germany”. I technologia przyjazna dla użytkownika, z bezkonkurencyjnymi, praktycznymi, opatentowanymi rozwiązaniami wypracowanymi przez kilka pokoleń strażaków na całym świecie.

Najnowsze katalogi 2024
już dostepne!