Czym różni się model Reveal Fire PRO od pozostałych kamer?

Firma SEEK ma w ofercie wiele kamer (Reveal, RevealXR i RevealPRO) i wszystkie na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie a ich cena zaczyna się od 1600 zł. To kamery przemysłowe, które możemy porównywać z kamerami w telefonach i innymi tego typu gadżetami dostępnymi na rynku.

Model Reveal FirePRO, który pokazaliśmy ostatnio, to kamera dedykowana dla służb ratowniczych, już dostępna na rynku europejskim od poniedziałku. Kamera Reveal FirePRO to nie gadżet ani telefon, lecz profesjonalna kamera, stworzona na potrzeby ratowników, jako ich podstawowe wyposażenie osobiste.

Przedstawiamy dlaczego Reveal FirePRO jest dla strażaków.

1. Praca w wysokich temperaturach Nie z każdą kamerą możemy pracować w wysokiej temperaturze. Współczesne smartfony dysponujące kamerą termowizyjną, także te wspomniane wczoraj, pozwalają na pracę w temperaturze maksymalnie 55 st.C. Kamera Reveal FirePRO jest przystosowana do pracy w środowisku wysokotemperaturowym. Odporność temperaturowa w temperaturze w wysokości 85 stopni C wynosi 10 min, a w w 270 st. C dwie minuty.

2. Bardzo wysoka rozdzielczość sensora Większość kamer przemysłowych nie nadaje się do pracy w warunkach pożarowych i pracuje w rozdzielczości 160×120 lub 206×156 a sensor wykonany jest z ASi. Kamera Reveal FirePRO ma bardzo wysoką rozdzielczość 320×240 (76 800 pixeli), czym charakteryzują się kamery profesjonalne. Zastosowano w niej sensor mikrobolometryczny, wykonany z tlenku wanadu (VOx), który charakteryzuje się dużą czułością i jest zalecany przy działaniach pożarniczych ze względu na skuteczne tłumienie szumów.

3. Odporna i ergonomiczna obudowa Płaska i ergonomiczna obudowa pozwala łatwo zobrazować trudnodostępne miejsca np. pod łóżkiem. Obudowa wykonana zgodnie ze standardem IP 67, co zapewnia odpowiednią wodoszczelność. Kamera wytrzyma upadek z wysokości 2 m.

4. Błyskawiczne uruchomienie Kamera Reveal FirePRO uruchamia się w czasie poniżej 10 sekund i od razu gotowa jest do pełnego działania.

5. Prostota działania W akcjach ratowniczych na wagę złota ocenia się funkcjonalność każdego urządzenia. Kamera Reveal FirePRO ma intuicyjne menu, 3 tryby pracy: pełnego koloru (auto), poszukiwania ludzi (survey) i tryb pożarniczy (fire), możliwość wykonania powyżej 4000 zdjęć i szybkie ich zgrywanie za pomocą kabla mikro USB. Pracuje do 4 godzin a czas ładowania to tylko 1 godzina. Ponadto jest lekka – zamiast kamery o wadze 0,7 – 1,5 kg, strażak niesie kamerę Reveal FirePRO o wadze porównywalnej do sygnalizatora bezruchu.

6. Profesjonalne pomiary Zakres detekcji kamery Reveal FirePRO wynosi od 30 cm do 548 m a pole widzenia to 32 stopnie. Zakres pomiaru temperatury wynosi od -40 do +330 st. C . Czułość termiczna poniżej 70 mK.

7. Dodatkowe funkcjonalności Mocna latarka LED (300 lumenów) z funkcją światła pulsacyjnego (migania), co w sytuacji np. zagrożenia życia może ułatwić odnalezienie ratownika.

Reasumując: jeśli dysponujecie budżetem 3.497 zł i zamierzacie kupić kamerę strażacką, to kamera Reveal FirePRO dedykowana jest właśnie dla Was. Jeśli planujecie zakup kamery termowizyjnej do celów prywatnych (nie strażackich) zachęcamy do zapoznania się z innymi modelami: Reveal, RevealXR i RevealPRO.

Cena promocyjna 3.497 brutto obowiązuje do końca roku.