Od 2 lipca można zgłaszać swój zespół do konkursu Conrad Dietrich Magirus 2016 o tytuł INTERNATIONAL FIREFIGHTING TEAM 2016. Na zwycięzców czeka podróż do Nowego Jorku z wizytą w FDNY! 

W ubiegłym roku konkurs wygrali strażacy z Rio de Janeiro. Po raz drugi z rzędu stanęli twarzą w twarz ze słynną strażą FDNY. Uczestniczyli nie tylko w szkoleniach, ale też odwiedzili nowojorskie remizy strażackie, słynne nowojorskie muzea (9/11 Memorial Museum at Ground Zero, FDNY Museum) i oczywiście, przeżyli niezapomniane chwile wśród atrakcji samego Nowego Jorku. 

Zawalczmy o tytuł NAJLEPSZEGO! Polska straż jest tak samo dobra jak brazylijscy „Bombeiros”, prawda? Konkurs skierowany jest do wszystkich, dla których Straż jest pasją, którzy dają z siebie wszystko podczas każdej akcji, którzy wiedzą, że dobra praca zespołowa to podstawa skutecznych działań! W konkursie biorą udział strażacy z całego świata (z wyjątkiem Niemiec), strażacy zawodowi, ochotnicy, strażacy z wojskowych i zakładowych straży pożarnych. 
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.magirusgroup.com/award(Application form), podać podstawowe dane (dane osobowe, nazwę jednostki, adres wraz z krajem, mail, telefon, adres strony/funpage jednostki itp.) oraz raport z akcji ratowniczej z materiałem multimedialnym (zdjęcia, video, relacje prasowe itp.). Ważne – akcja musi mieć miejsce po 1 października 2015. Raport musi zawierać najważniejsze informacje dotyczące akcji ratowniczej, koniecznie ze zdjęciami (video itp.), typu kolejność zdarzeń, podjęte działania, taktyka, innowacyjność strategii. 

Procedura konkursowa i terminy: 
Od 2 lipca do 2 października 2016 przyjmowane są zgłoszenia; można je wysłać przez stronęwww.magirusgroup.com/award  lub e-mailem na magirusaward@magirusgroup.com
Do 14 października międzynarodowe jury wnikliwie rozpatrzy każdy raport i wybierze finalistów. 
Spośród nich, internauci wyłonią zwycięzcę International Conrad Dietrich Magirus Award 2016 – głosowanie online odbędzie się od 14 października do 11 grudnia. 
Ceremonia wręczenia głównej nagrody zaplanowana została na 27 stycznia 2017 w siedzibie Magirus w Ulm, przy pełnym audytorium ludzi z pożarnictwa. 

NIE ZWLEKAJ, ZGŁOŚ SWÓJ ZASTĘP, POKAŻ JAK PRACUJE POLSKA STRAŻ!