firemax.pl

Straż Pożarna

Kliknij, aby otworzyć menu
 • Easy 4000
 • Easy 4000
 • Easy 4000

Opis

ZALETY:
+ Skuteczne rozwiązanie do usuwania dymu, chłodzenia i wentylacji w wielkokubaturowych obiektach typu tunele, duże budynki, zakłady przemysłowe, lotniska, centra handlowe, wysokie bloki mieszkalne
+ Bardzo silny strumień powietrza o bardzo dużej wydajności 410.000 m3/h
+ Przystawka do tworzenia mgły wodnej, przepływ 260 l/min przy 7 bar, zasięg do 60 m
+ Prosta instalacja na pojazdach każdego typu: pick-up, samochód ciężarowy, pojazd gąsienicowy, platforma kolejowa, ramię wysięgnika, przyczepa itp.
+ Łatwy w obsłudze (wystarczy jedna osoba)
+ Do transportu wystarczy lekki samochód i kierowca z prawem jazdy kat. B

+ Duża turbina o średnicy 1200 mm z możliwością nachylenia od -10° do +20° (sterowanie z panelu sterowania)

ZASTOSOWANIE:

 • Ulice miast, gmin, przystanki autobusowe, środki komunikacji miejskiej, inne: Rozpylanie środków przeciwwirusowych na dużych powierzchniach.
 • Wentylacja tunelu drogowego / kolejowego: Wentylator ustawiony strumieniem powietrza do tunelu, znacznie przyspieszy i wzmocni działanie stałego systemu wentylacyjnego, a jeśli ten jest uszkodzony skutecznie wydali dym z tunelu.
 • Wentylacja w centrach handlowych: Centrum sklepowe to na ogół wielkokubaturowy budynek, podzielony na sklepy i alejki handlowe. Dym swobodnie i bardzo szybko rozprzestrzenia się po otwartych ciągach komunikacyjnych, dlatego ważne jest, zarówno w celu ochrony ludzi, jak i towarów, aby błyskawicznie opanować dym i skierować go na zewnątrz.
 • Wentylacja samolotów: Bardzo cenna pomoc zwłaszcza podczas ewakuacji pasażerów. Szybko zapewnia dopływ świeżego powietrza i natychmiast zwiększa widoczność w ograniczonej przestrzeni, gdzie dym może ograniczyć ją do zera.
 • Wentylacja lotnisk: Lotniska składają się z wielu dużych przestrzeni i połączonych z nimi sal, wymagają szczególnej wentylacji, która szybko usunie szkodliwy dym, ograniczy jego rozprzestrzenianie się i pozwoli na pracę reszty lotniska.
 • Wentylacja zakładów przemysłowych: Przestoje produkcyjne mogą być bardzo kosztowne. W sytuacji, kiedy stałe urządzenia oddymiające są niewystarczające, mobilny wentylator EASY to niezależne, doraźne i tanie rozwiązanie, które przyspieszy oddymianie w obiektach przemysłowych.
 • Wentylacja wysokich budynków: Wysokie budynki wymagają szczególnie dużej mocy do wytworzenia skutecznego strumienia powietrza, aby oddymić klatkę schodową aż do najwyższego piętra. Im większy budynek, tym większa liczba otworów, przez które strumień traci na sile, dlatego większą skuteczność ma wentylator bardzo dużej wydajności.
 • Wentylacja parkingów podziemnych: Zastosowanie przewodów odciągowych umożliwi skuteczne oddymianie parkingów

Zobacz FILM - Easy4000 vs. Covid-19 / Chile


 

 • Dane techniczne
  • Wydajność 410.000 m3/h
   Przepływ mgła wodna 260 l/min @ 7 bar
   Silnik spalinowy BMW Flat Twin, 1170 cm3, moc 115 HP, 2-cylindrowy, 4-suwowy, rozrusznik elektryczny, chłodzony powietrzem
   Pojemność zbiornika paliwa 42 l
   Zużycie paliwa 25 l/h przy pełnej prędkości
   Średnica turbiny 1200 mm
   Waga 725 kg najcięższa wersja na przyczepie
   Zastosowanie wentylacja podziemnych parkingów, tuneli, terenów przemysłowych, magazynów, wysokich bloków mieszkalnych

Więcej w kategorii Wentylatory wysokiej wydajności:

Easy 2000

Przejdź do góry strony