firemax.pl

Straż Pożarna

Kliknij, aby otworzyć menu

Nóż ratowniczy FIRE

  • Nóż ratowniczy FIRE
  • Nóż ratowniczy FIRE

Opis

Oryginalne narzędzie FIRE™ Tool jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem zaprojektowanym przez strażaków dla strażaków w celu samowystarczalnej osobistej ochrony. Przy jego pomocy przetniesz większość materiałów, wytniesz otwór albo uwolnisz się z plątaniny kabli lub przewodów.

Narzędzie FIRE to najbardziej zaawansowane i najnowocześniejsze urządzenie tnące, jakie kiedykolwiek powstało. Wykonane z wytrzymałej stali ma ostre, specjalnie wyprofilowane i ząbkowane ostrze, które przecina większość materiałów. Rękojeść wykonana została z termoplastycznego, żaroodpornego tworzywa DuPont Zytel®  o właściwościach fuorescencyjnych, żeby łatwo znaleźć narzędzie w każdych warunkach, także w ograniczonej widoczności. Użyty na rękojeści kolor fuorescencyjnej zieleni został wybrany celowo, ponieważ badania naukowe udowodniły, że jest to kolor najbardziej wykrywalny dla ludzkiego oka.

+ Zaprojektowane przez strażaków dla strażaków
+ Przecina większość materiałów: kable, przewody, szyby, szkło klejone, elementy stalowe, przewody elektryczne, pasy, kartongips, sieci, liny, żyłki itp.
+ Odporność na wysoką temperaturę do 300oC
+ Agresywnie ząbkowane, specjalnie wyprofilowane ostrze z wytrzymałej stali
+ Rękojeść wykonana z termoplastycznego, żaroodpornego tworzywa DuPont Zytel® 
+ Wyraźna, fuorescencyjna rękojeść dla lepszej widoczności
+ Kolor fluorescencyjnej zieleni jest najbardziej wykrywalny dla ludzkiego oka
 
 

Więcej w kategorii Noże ratownicze LIFELINE:

Nóż ratowniczy JAWZ
Nóż wojskowy STEALTH

Przejdź do góry strony