firemax.pl

Straż Pożarna

Kliknij, aby otworzyć menu

Nóż ratowniczy FIRE

  • Nóż ratowniczy FIRE
  • Nóż ratowniczy FIRE

Opis

Oryginalne narzędzie FIRE™ Tool jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem zaprojektowanym przez strażaków dla strażaków w celu samowystarczalnej osobistej ochrony. Przy jego pomocy przetniesz większość materiałów, wytniesz otwór albo uwolnisz się z plątaniny kabli lub przewodów.

Narzędzie FIRE to najbardziej zaawansowane i najnowocześniejsze urządzenie tnące, jakie kiedykolwiek powstało. Wykonane z wytrzymałej stali ma ostre, specjalnie wyprofilowane i ząbkowane ostrze, które przecina większość materiałów. Rękojeść wykonana została z termoplastycznego, żaroodpornego tworzywa DuPont Zytel®  o właściwościach fuorescencyjnych, żeby łatwo znaleźć narzędzie w każdych warunkach, także w ograniczonej widoczności. Użyty na rękojeści kolor fuorescencyjnej zieleni został wybrany celowo, ponieważ badania naukowe udowodniły, że jest to kolor najbardziej wykrywalny dla ludzkiego oka. Producent LifeLine, USA.

+ Agresywnie ząbkowane, specjalnie wyprofilowane ostrze
+ Odporność na wysoką temperaturę do 300oC
+ Wyraźna, fuorescencyjna rękojeść dla lepszej widoczności
+ Przecina większość materiałów: kable, przewody, szyby, szkło klejone, elementy stalowe, przewody elektryczne, pasy, kartongips, sieci, liny, żyłki itp.

Więcej w kategorii Urządzenia pomocnicze:

Halligan Bar
Topór PAL
Młot SLL
Siekiera FAL
Hydrauliczny zacisk do rur
Bosak dielektryczny

Przejdź do góry strony