firemax.pl

Cutters Edge

Cutters Edge – piły dla strażaków 

Dokładnie nie wiadomo, kiedy piły łańcuchowe i rotacyjne znalazły swoje zastosowanie w działaniach służb pożarniczych. Piły zyskały na popularności wśród strażaków, kiedy kapitan Martin Bullard, szef Jednostki Straży Pożarnej w Los Angeles, w 1956 roku zmodernizował łańcuchy pił Cutters Edge dodając do nich kawałki węglika. Od tej pory piły Cutters Edge z łańcuchem Bullard to synonim wytrzymałości, tak niezbędnej podczas działań ratowniczych. 

Wszechstronne zastosowanie

Kolejne lata działalności firmy to ciągły i długotrwały proces ulepszania łańcuchów i podzespołów pił ratowniczych. Ta praca projektowa pozwoliła też rozszerzyć wachlarz zastosowań pił Cutters Edge – dziś piły tną beton, pręty zbrojeniowe, poszycia samochodów, materiały wielowarstwowe, blachę, szyby. 

Patent na piłę 

Na dzień dzisiejszy Cutters Edge opatentował swoje produkty w 17 krajach na całym świecie. Doświadczenia strażaków z całego świata potwierdzają, że piły ratownicze Cutters Edge są niezastąpione podczas działań ratowniczych i mają opinię pił najbardziej wytrzymałych (wytrzymałość tarczy tnącej w pile rotacyjnej ma 100-krotnie większą niż standardowej piłyratowniczej). 

W ofercie:

piła łańcuchowa

piła rotacyjna

piła do betonu

Więcej na: www.cuttersedge.com

Przejdź do góry strony