firemax.pl

Aktualności

Kliknij, aby otworzyć menu

Magirus M42L-AS już w KM PSP Siemianowice Śląskie

W czwartek 10 grudnia Fire-Max Sp. z o.o., wyłączny przedstawiciel producenta Magirus z Ulm, przekazał nową drabinę pożarniczą M42L-AS dla KM PSP w Siemianowicach Śląskich. Dostawa realizowana była w ramach przetargu ogłoszonego na początku roku przez KW PSP w Katowicach.
 
M42L-AS to flagowy model firmy Magirus. Jest to drabina z najwyższym łamanym przęsłem nowej generacji - wysuwanym pojedynczo. Dzięki klasie wysokości SD41 (wysokość ratownicza 41 metrów) to najwyższa drabina łamana na świecie, zabudowana na podwoziu dwuosiowym. Podobnie, jak drabiny Magirus przekazane w ostatnich dniach, M42L-AS została dostarczona i przekazana dla KM PPS Siemianowice Śląskie zgodnie z umową. Pomimo dwóch fal pandemii: wiosennej i jesiennej oraz działań konkurencji, która wniosła w samym środku pandemii odwołanie (9 kwietnia), po to, aby je wycofać bezpośrednio przed rozprawą (29 czerwca), przez co umowa na dostawę została podpisana ekstremalnie późno (dopiero w lipcu 2020), firma Fire-Max przekazała drabinę na ponad tydzień przed deklarowanym terminem. Warto dodać, ze drabina posiada aktualne świadectwo dopuszczenia CNBOP ważne do 25.11.2024.
 
M42L-AS dla KM PSP w Siemianowicach Śląskich ma zaawansowane parametry techniczne, dużą wysokość ratowniczą SD41, pozwala też na garażowanie pojazdu na niewielkiej przestrzeni i dzięki wysokości transportowej poniżej 3,5 metra idealnie dopasowuje się do ograniczonych wymiarów wiekowych i zabytkowych garaży jednostki.
 
Podstawowe dane techniczne M42L-AS:
  • Drabina łamana z pojedynczo wysuwanym najwyższym przęsłem
  • Klasa drabiny w zakresie wysokości: 41 metrów – SD41
  • Podwozie IVECO (4x2) dwuosiowe, moc silnika 235kW
  • Podpory Vario typu skośnego, 10 punktów podparcia
  • Wysięg boczny zgodnie z PN EN 14043 – 19 metrów
  • Kosz RC500 – 500 kg (5 osób +50 kg)
  • Niezależny system hydrauliczny poziomowania kosza, również w trybie awaryjnym
  • System stabilizacji komputerowej: elektroniczno – hydrauliczny CS
  • Działko wodne o wydajności 2500 l/min, automatyczne, zamontowane na stałe w przedniej ścianie kosza, sterowane z głównego stanowiska obsługi i z kosza
  • Wymiary pojazdu (dł./szer./wys.): 11100 x 2496 x 3463 mm
 
 
Drabiny typu M42L-AS są dostarczane na rynek polski już od 7 lat i cieszą się dużym uznaniem użytkowników, nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również obsługi technicznej. Od wielu lat firma Fire-Max zapewnia profesjonalny i autoryzowany przez producenta serwis drabin w całym kraju.

Przejdź do góry strony