Wojsko

Kliknij aby otworzyć menu

Wentylatory wysokiej wydajności

Opis

Zalety:
+ Mobilny wentylator do usuwania dymu, chłodzenia i gaszenia pożarów wentylacji w wielkokubaturowych obiektach typu tunele, duże budynki, zakłady przemysłowe, lotniska, centra handlowe, wysokie bloki mieszkalne
+ Bardzo silny strumień powietrza o bardzo dużej wydajności: 150.000 m3/h (EASY 200) i 400.000 m3/h (EASY 4000)
+ Prosta instalacja na pojazdach każdego typu: pick-up, samochód ciężarowy, pojazd gąsienicowy, platforma kolejowa, ramię wysięgnika, przyczepa itp.
+ Łatwy w obsłudze (wystarczy jedna osoba)
+ Panel sterowania silnika kontroluje rozrusznik, rozruch elektryczny, stop, prędkość przepływu strumienia (pedał przyspieszenia), licznik godzin pracy, poziom oleju (lampka kontrolna)
+ Przystawka do mgły wodnej

Zastosowanie:
Wentylacja tunelu drogowego / kolejowego
 
Wentylator ustawiony strumieniem powietrza do tunelu, znacznie przyspieszy i wzmocni działanie stałego systemu wentylacyjnego, a jeśli ten jest uszkodzony skutecznie wydali dym z tunelu. 
Wentylacja w centrach handlowych 
Centra sklepowe składają się na ogół z dużego budynku, w którym sklepy połączone są alejkami handlowymi. Dym swobodnie i bardzo szybko rozprzestrzenia się po otwartych ciągach komunikacyjnych. Ważne jest, zarówno w celu ochrony ludzi, jak i towarów, ważne jest, aby błyskawicznie opanować dym i skierować go na zewnątrz. 
Wentylacja samolotów 
Bardzo cenna pomoc w sytuacji zwłaszcza ewakuacji pasażerów. Szybko zapewnia dopływ świeżego powietrza i błyskawicznie zwiększa widoczność w ograniczonej przestrzeni, gdzie dym może ograniczyć widoczność do zera. 
Wentylacja lotnisk 
Lotniska zawierają wiele bardzo dużych przestrzeni i połączonych z nimi sal, co wymaga szczególnej ochrony wentylacyjnej, tak aby usunąć szybko szkodliwy dym, zapobiec jego rozprzestrzenianiu się i pozwolić na pracę reszty lotniska. 
Wentylacja zakładów przemysłowych
Przestoje produkcyjne mogą być bardzo kosztowne. W sytuacji, kiedy stałe urządzenia oddymiające są niewystarczające, mobilny wentylator EASY to niezależne okazjonalne tanie rozwiązanie, które przyspieszy oddymianie w obiektach przemysłowych. 
Wentylacja wysokich budynków 
Wysokie budynki wymagają szczególnie dużej mocy do wytworzenia skutecznego strumienia powietrza, aby oddymić klatkę schodową aż do najwyższego piętra. Im większy budynek, tym większa liczba otworów, przez które strumień traci na sile. Dlatego wentylator dużej wydajności jest tu bardziej skuteczny. 
Wentylacja parkingów podziemnych
Zastosowanie przewodów odciągowych umożliwi skuteczne oddymianie parkingów.

 • Dane techniczne
     EASY 2000 EASY 4000
    

    

   Easy 2000

    

    

   Easy 4000

   Wydajność

   150.000 m3/h

   400.000 m3/h

   Średnica turbiny 885 mm 120 mm

   Waga ok.

   do 180 kg w wersji na płozach

   725 kg z przyczepą

Załączniki

WIĘCEJ W TEJ KATEGORII:

Wentylatory z turbiną wodną
Wentylatory elektryczne
Wentylatory spalinowe

Przejdź do góry strony