Straż Pożarna

Kliknij aby otworzyć menu

Opis

Zalety:
+ Skuteczne rozwiązanie do usuwania dymu, chłodzenia i wentylacji w wielkokubaturowych obiektach typu tunele, duże budynki, zakłady przemysłowe, lotniska, centra handlowe, wysokie bloki mieszkalne
+ Bardzo silny strumień powietrza o bardzo dużej wydajności 400.000 m3/h
+ Prosta instalacja na pojazdach każdego typu: pick-up, samochód ciężarowy, pojazd gąsienicowy, platforma kolejowa, ramię wysięgnika, przyczepa itp.
+ Łatwy w obsłudze (wystarczy jedna osoba)
+ Duża turbina o średnicy 1200 mm z możliwością nachylenia od -10° do +20° (sterowanie z panelu sterowania)
+ Posiada przystawkę do tworzenia mgły wodnej, przepływ 260 l/min przy 7 bar, zasięg do 60 m

Zastosowanie:
Wentylacja tunelu drogowego / kolejowego 

Wentylator ustawiony strumieniem powietrza do tunelu, znacznie przyspieszy i wzmocni działanie stałego systemu wentylacyjnego, a jeśli ten jest uszkodzony skutecznie wydali dym z tunelu. 
Wentylacja w centrach handlowych 
Centra sklepowe składają się na ogół z dużego budynku, w którym sklepy połączone są alejkami handlowymi. W takim miejscu dym będzie się szybko rozprzestrzeniać. Ważne jest, aby błyskawicznie opanować go i skierować na zewnątrz, zarówno w celu ochrony ludzi, jak i towarów. 
Wentylacja samolotów 
Bardzo cenna pomoc w sytuacji zwłaszcza ewakuacji pasażerów. Szybko zapewnia dopływ świeżego powietrza i błyskawicznie zwiększa widoczność w ograniczonej przestrzeni, gdzie dym może ograniczyć widoczność do zera. 
Wentylacja lotnisk 
Lotniska zawierają wiele bardzo dużych przestrzeni i połączonych z nimi sal, co wymaga szczególnej ochrony wentylacyjnej, tak aby usunąć szybko szkodliwy dym, zapobiec jego rozprzestrzenianiu się i pozwolić na pracę reszty lotniska. 
Wentylacja zakładów przemysłowych
Przestoje produkcyjne mogą być bardzo kosztowne. W sytuacji, kiedy stałe urządzenia oddymiające są niewystarczające, mobilny wentylator EASY to niezależne okazjonalne tanie rozwiązanie, które przyspieszy oddymianie w obiektach przemysłowych. 
Wentylacja wysokich budynków 
Wysokie budynki wymagają szczególnie dużej mocy do wytworzenia skutecznego strumienia powietrza, aby oddymić klatkę schodową aż do najwyższego piętra. Im większy budynek, tym większa liczba otworów, przez które strumień traci na sile. Dlatego wentylator dużej wydajności jest tu bardziej skuteczny. 
Wentylacja parkingów podziemnych
Zastosowanie przewodów odciągowych umożliwi skuteczne oddymianie parkingów.


 

 • Dane techniczne
   Wydajność: 400.000 m3/h
   Średnica turbiny: 1200 mm
   Waga, ok.: 725 kg z przyczepą
   Zastosowanie: wentylacja podziemnych parkingów, tuneli, terenów przemysłowych, magazynów, wysokich bloków mieszkalnych

Załączniki

WIĘCEJ W TEJ KATEGORII:

Easy 2000

Przejdź do góry strony