Straż Pożarna

Kliknij aby otworzyć menu

Opis

Zalety:
+ Mobilny wentylator do usuwania dymu, chłodzenia i gaszenia pożarów wentylacji w wielkokubaturowych obiektach typu tunele, duże budynki, zakłady przemysłowe, lotniska, centra handlowe, wysokie bloki mieszkalne
+ Bardzo silny strumień powietrza o bardzo dużej wydajności 150.000 m3/h
+ Dostępny w wersji do zabudowy i na przyczepie (z systemem podnoszenia o 600 lub 1200 mm)
+ Bardzo lekki w stosunku do wydajności: poniżej 180 kg w wersji na płozach, poniżej 325 kg zamontowany na przyczepie
+ Panel sterowania silnika kontroluje rozrusznik, rozruch elektryczny, stop, prędkość przepływu strumienia (pedał przyspieszenia), licznik godzin pracy, poziom oleju (lampka kontrolna)
+ Przewodowy pilot zdalnego, z odległości do 10 m reguluje kąt nachylenia od -10° do +20°, może zatrzymać silnik, ustawić oraz włączyć/wyłączyć reflektor LED
+ Można montować go na pojazdach każdego typu: pick-up, samochód ciężarowy, pojazd gąsienicowy, platforma kolejowa, ramię wysięgnika, przyczepa itp.

Zastosowanie:
Wentylacja tunelu drogowego / kolejowego 

Wentylator ustawiony strumieniem powietrza do tunelu, znacznie przyspieszy i wzmocni działanie stałego systemu wentylacyjnego, a jeśli ten jest uszkodzony skutecznie wydali dym z tunelu. 
Wentylacja w centrach handlowych 
Centra sklepowe składają się na ogół z dużego budynku, w którym sklepy połączone są alejkami handlowymi. Dym swobodnie i bardzo szybko rozprzestrzenia się po otwartych ciągach komunikacyjnych. Ważne jest, zarówno w celu ochrony ludzi, jak i towarów, ważne jest, aby błyskawicznie opanować dym i skierować go na zewnątrz. 
Wentylacja samolotów 
Bardzo cenna pomoc w sytuacji zwłaszcza ewakuacji pasażerów. Szybko zapewnia dopływ świeżego powietrza i błyskawicznie zwiększa widoczność w ograniczonej przestrzeni, gdzie dym może ograniczyć widoczność do zera. 
Wentylacja lotnisk 
Lotniska zawierają wiele bardzo dużych przestrzeni i połączonych z nimi sal, co wymaga szczególnej ochrony wentylacyjnej, tak aby usunąć szybko szkodliwy dym, zapobiec jego rozprzestrzenianiu się i pozwolić na pracę reszty lotniska. 
Wentylacja zakładów przemysłowych
Przestoje produkcyjne mogą być bardzo kosztowne. W sytuacji, kiedy stałe urządzenia oddymiające są niewystarczające, mobilny wentylator EASY to niezależne okazjonalne tanie rozwiązanie, które przyspieszy oddymianie w obiektach przemysłowych. 
Wentylacja wysokich budynków 
Wysokie budynki wymagają szczególnie dużej mocy do wytworzenia skutecznego strumienia powietrza, aby oddymić klatkę schodową aż do najwyższego piętra. Im większy budynek, tym większa liczba otworów, przez które strumień traci na sile. Dlatego wentylator dużej wydajności jest tu bardziej skuteczny. 
Wentylacja parkingów podziemnych
Zastosowanie przewodów odciągowych umożliwi skuteczne oddymianie parkingów.

 • Dane techniczne
   Wydajność: 150.000 m3/h
   Średnica turbiny: 885 mm
   Poziom hałasu: 93,9 dB w odległości 7 m
   Zastosowanie: wentylacja podziemnych parkingów, tuneli, terenów przemysłowych, magazynów, wysokich bloków mieszkalnych

Załączniki

WIĘCEJ W TEJ KATEGORII:

Easy 4000

Przejdź do góry strony