Straż Pożarna

Kliknij aby otworzyć menu

Opis

M 42 L-AS to najwyższa drabina łamana na świecie! W nowoczesnej technologii pojedynczo wysuwanego najwyższego przęsła!

Zbudowana na dwuosiowym podwoziu o DMC do 18 ton w technologii pojedynczo wysuwanego pierwszego przęsła, dzięki czemu można nią prowadzić działania tam, gdzie konwencjonalne drabiny nie znajdują zastosowania. Zwiększony wysięg, zmniejszenie masy rzeczywistej, oszczędność materiałowa i eksploatacyjna i zwiększenie prędkości pracy zespołu drabiny - oto zalety tej drabiny.

Specyfikacja: 
/ System podpór VARIO i blokada mostu tylnego - cztery hydraulicznie wysuwane czterokątne teleskopowe podpory i koła pojazdu przenoszą siły powstające przy podpieraniu drabiny na podłoże. 
/ Czujniki nacisku kół i talerze podpór gwarantują równomierny i stale kontrolowany kontakt z podłożem; wysunięcie podpór bezstopniowo w zakresie od 2.900 do 5.400 mm. 
/ Korygowanie nierówności terenu w zakresie do 800 mm. 
/ Kosz ratowniczy RC 500 (mieści 5 osób ze sprzętem).
/ Modułowa zabudowa (wykonanie w systemie ALU FIRE 3) pozwala na optymalne wykorzystanie kubatury skrytek i rozmieszczenie sprzętu zgodnie z życzeniem klienta.
/ Sterowanie drabiną odbywa się z ergonomicznie zaprojektowanego głównego stanowiska operatora (łatwy dostęp z siedzenia operatora do elementów sterowania, podgrzewane siedzenie, głośnik zamontowany w podłokietniku, mikrofon na wysięgniku z i inne) .
/ 5- przęsłowy zespół drabiny, najwyższe przęsło wysuwane jest oddzielnie jako pierwsze (pozostałe nie muszą być jednocześnie wysuwane).
/ Profile przęseł wykonane ze stali wysokiej jakości, malowane kataforetycznie w temperaturze 180°C, antypoślizgowe.
/ System kontrolny CANBUS (monitorowany przez kilka komputerów) steruje i kontroluje wszystkie ruchy drabiny i urządzenia zabezpieczające 
/ Informacje o aktualnym stanie drabiny wyświetlane są na kolorowym ekranie TFT.
/ System stabilizacji komputerowej drgań CS - ruchy przęseł: podnoszenie/ opuszczanie, wysuwanie/ wsuwanie przęseł i obrót zostają elektronicznie ustabilizowane, przez co stają się szybsze i bezpieczniejsze.
/ Drabina wyposażona jest w automatyczny, proporcjonalny system korygowania nierówności terenu, utrzymujący w pozycji poziomej szczeble drabiny i podłogę kosza; system pozwala na wyrównywanie nierówności terenu do 10° (22 %).
/ Pozostałe parametry techniczno-taktyczne: kąt pracy drabiny od -17 do 75o, kąt natarcia 14o, kąt zejścia 12o, wysięg boczny 19 m
/ Wysokość ratownicza 40,68 m, wysokość robocza 42,18 m

          

              Więcej informacji:  
                                                      Anna Jałoszyńska 
                                                      tel. +48 22 578 84 03, tel. kom. +48 603 477 998
                                                      e-mail: ajaloszynska@firemax.pl

 

WIĘCEJ W TEJ KATEGORII:

M 68 L
M 60 L
M 55 L
M 42 L
M 39 L
M 34 L-H
M 32 L
M 32 L-AT
M 32 L-AS
M 32 L-AS n.B.
M 30 L-A
MULTISTAR 2
DRAGON 2
Air Core

Przejdź do góry strony