Menu
Cutters Edge
Cutters Edge – piły dla strażaków

Dokładnie nie wiadomo, kiedy piły łańcuchowe i rotacyjne znalazły swoje zastosowanie w działaniach służb pożarniczych. Piły zyskały na popularności wśród strażaków, kiedy kapitan Martin Bullard, szef Jednostki Straży Pożarnej w Los Angeles, w 1956 roku zmodernizował łańcuchy pił Cutters Edge dodając do nich kawałki węglika. Od tej pory piły Cutters Edge z łańcuchem Bullard to synonim wytrzymałości, tak niezbędnej podczas działań ratowniczych.

Wszechstronne zastosowanie

Kolejne lata działalności firmy to ciągły i długotrwały proces ulepszania łańcuchów i podzespołów pił ratowniczych. Ta praca projektowa pozwoliła też rozszerzyć wachlarz zastosowań pił Cutters Edge – dziś piły tną beton, pręty zbrojeniowe, poszycia samochodów, materiały wielowarstwowe, blachę, szyby.

Patent na piłę

Na dzień dzisiejszy Cutters Edge opatentował swoje produkty w 17 krajach na całym świecie. Doświadczenia strażaków z całego świata potwierdzają, że piły ratownicze Cutters Edge są niezastąpione podczas działań ratowniczych i mają opinię pił najbardziej wytrzymałych (wytrzymałość tarczy tnącej w pile rotacyjnej ma 100-krotnie większą niż standardowej piłyratowniczej).

W ofercie:


piła łańcuchowa

piła do betonu


Więcej na: www.cuttersedge.com